Musel som vymeniť fóliu na LCD

Hneď po kúpe D5100 som písal, že som si zaobstaral aj niektoré doplnky, ktoré mi uľahčia používanie mojej novej zrkadlovky od Nikonu. Po vzore mobilov, kde bez ochrannej fólie na displeji už nechodím, som si zaobstaral aj ochrannú fóliu na výklopný displej D5100, aby som ho nemusel zakaždým otáčať smerom k telu, no aby som zabránil jeho náhodnému poškriabaniu. Tento displej totiž okrem stavových informácií zobrazuje ja náhľady fotiek. A kontrolovať kvalitu exponovanej snímky na poškriabanom LCD by dosť dobre nešlo. Ako dlho mi fólia vydržala?


Cena za ochrannú fóliu na výklopný LCD zrkadlovky je smiešna, zanedbateľná voči cene prístroja alebo cene za výmenu poškodeného displeja. Najmä keď si ochrannú fóliu kúpite v balíčku šiestich kusov. Jednu fóliu som nalepil na displej ihneď po rozbalení zrkadlovky, zvyšných päť mám odložených.

Teraz prišiel čas na výmenu fólie. Poslúžila, ochránila LCD, ale sama dostala zabrať. Začala sa odlepovať a krčiť na pravej strane. Ako dlho som ju používal? Ako som písal v nedávnom článku, Nikon D5100 používam dva a pol roka. Ak to takto pôjde ďalej, fólie mi vydržia dlhšie, ako samotný foťák 😉

Poškodená fólia na LCD

Ako som vypozoroval pri používaní, najviac ochranná fólia trpí, keď je D5100 v brašni. Pretože mám na výklopnom a otočnom displeji ochrannú fóliu, nikdy ho nezatváram. Keď dám nikona do brašne, na vrch foťáku položím popruhy. A na nich mám tiež držiak krytky objektívu, aby som krytku nemusel nikde hľadať a nestratil ju. Tento kus plastu sa dá dať aj vedľa foťáku, resp. vedľa jeho spodku, kde poškriabe iba ak okolie statívového závitu, ale pri fotení vonku príde držiak krytky práve na LCD. Nemať na ňom ochrannú fóliu…

No ale ja na LCD tú fóliu mám, teraz síce už poškodenú, ale mám aj nové. Strhol som starú fóliu, nalepil novú a môj Nikon D5100 je opäť ako nový.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvalá reklama tu len za 299 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.