D5100 – videoprezentácia

Nikon D5100 je aj dnes nesporne zaujímavá digitálna zrkadlovka. Na tomto webe mám veľa článkov, ktoré popisujú nie len strohé technické parametre tohto fotoaparátu, ale aj jeho užívateľské hodnotenie a skúsenosti s používaním pri fotografovaní v interiéroch alebo v prírode, pri portrétovaní alebo snímaní záberov športu. Samozrejme sú články doplnené fotografiami, ale nič nepredstaví fotoaparát tak dobre, ako video.

Radšej raz vidieť, ako sto razy počuť. Tým sa dá povedať, že jeden obrázok je za tisíc slov. Aj preto sú fotoaparáty dnes tak obľúbené. Všetky navštívené miesta, všetky zaujímavé veci môžeme pofotografovať. A potom ukazovať svojím známym alebo zdieľať na internete. Ale natočiť video a potom pustiť film je oveľa zrozumiteľnejšie, ako séria statických fotografií.


Rovnako je to aj s prezentáciou digitálneho fotoaparátu. Ak vám viacej povie jedno video, ako desiatky fotografií a stovky slov textu, môžete si obsah balenia tela Nikon D5100 a jeho ovládacie prvky pozrieť na videu. Na videu je oveľa lepšie, ako na fotografiách, vidieť, ako sa manipuluje napríklad s výklopným LCD alebo s kolieskom pre voľbu fotografických režimov.

V neposlednom rade na videu je tiež vidieť, ako veľký je grip, úchop zrkadlovky, a ako asi môže padnúť do ruky. Nie každý totiž máme rovnako veľké ruky a rovnako dobre sa nám držia rôzne typy fotoaparátov.

Podobne je to aj s ovládacími prvkami zrkadlovky. Na videu si môžete pozrieť, kde sa ktoré nachádzajú a v prípade, že prechádzane z inej značky alebo iného typu, môžete si predstaviť, či vám bude D5100 „sedieť“ a či sa vám bude dobre ovládať.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvalá reklama tu len za 299 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.