Nikon 5100 režim quide

Nie je žiadnym tajomstvom, že pri fotografovaní je zrkadlovka hlučná. Za všetko môže mechanický pohyb vo vnútri fotoaparátu. Hlavne zrkadlo, ktoré pri komponovaní obrazu prepúšťa svetlo do hranola a ďalej do optického hľadáčika, a časť do senzora, ktorý meria svetlo a pomáha nám nastaviť správne hodnoty ISO, clony a času pri expozícii. Po nastavení expozície aj kompozície po stlačení spúšte sa zrkadlo „uprace“ z dráhy svetlu na snímač a po uvoľnení spúšte zase sa vráti na svoje miesto. V oboch krajných polohách narazí zrkadlo na dorazy. Tieto nárazy sú počuť, čo môže vadiť pri fotografovaní v niektorých situáciách.

Preto v nastavení fotoaparátu existuje aj takzvané tiché nastavenie, ktoré má za úlohu stíšiť fotoaparát a umožniť nerušené fotografovanie aj na miestach, ako sú divadlo, koncerty vážnej hudby či výstavy. Tento tichý režim zrkadlovky však neurobí zo zrkadlovky úplne nehlučné zariadenie, len výrazne zníži jeho zvukové prejavy.

Názov režimu v nadpise je chybný, je to nesprávne písomné označenie anglického slova „tichý“, ktoré sa objavilo vo výsledkoch vyhľadávania na webe.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvalá reklama tu len za 299 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.